22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешко повреден велешанец, бил прегазен од „пежо“

Вчера, околу 11 часот, во СВР Велес било пријавено дека на улицата Илинденска во Велес, патничко возило „пежо“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 67-годишниот П. К. од Велес, удрило во 60-годишниот Т. Ч. од Велес, извести МВР.

Во несреќата пешакот сдобил тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Велес. Увид извршила екипа од СВР Велес.