23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведен велешанец, со мопед се обидел да удри полицаец

Вчера, во 13.50 часот, во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода 27-годишниот С. Т. од Велес, извести МВР.

„При преглед кај него и на мопедот што го управувал биле пронајдени и одземени хероин и марихуана. Исто така, пред лишувањето, на улицата Богдан Каракостев во Велес тој не застанал на знакот за запирање даден од полициски службеници по што се обидел да избега и со мопедот да удри полициски службеник“, соопшти МВР.

Лицето било приведено во полициска станица и за случајот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.