25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото: Pixabay
МАКЕДОНИЈА

Двајца охриѓани тешко повредени, со „форд“ излетале од патот

Вчеравечер, во 22.45 часот, во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на селото Требеништа, општина Дебрца, патничко возило „форд“, со охридски регистарски ознаки, управувано од 27-годишниот А. М. од Охрид, излетало од патот, извести МВР.

„Притоа возачот и сопатникот Е. Л. (19) од Охрид добиле тешки телесни повреди, констатирани во болницата ‘Св. Еразмо’ во Охрид“, соопшти МВР.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Охрид.