20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

21 санкционирани возачи под дејство на алкохол на подрачје на СВР Битола

Во текот на изминатата вечер (02/03.09.2023) во периодот од 23.00 до 04.00 часот на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата биле санкционирани 21 возачи За време на контролата биле санкционирани и 6 други видови прекршоци.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и сите да придонесеме за безбедност во сообраќајот.