16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Трагедија: Пронајдено починато 27 годишно момче, телото предадено на обдукција

На 26.08.2023 околу 13,30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Мокриево, струмичко во семејниот дом бил пронајден починат маж(27). Смртта била констатирана од лекар од итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.