26.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Ковачевски, Маричиќ, Османи, Агелер и Ескобар на вечера во Скопје

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот Бојан Маричиќ, министерот за надворешни работи Бујар Османи, амбасадорката Ангела Агелер му се домаќини на американскиот заменик државен секретар Ескобар, кои заедно се на вечера во Скопје.

Да потсетиме дека утре Ескобар треба да се сретне и со Ковачевски, но и со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски со цел да се деблокира процесот за евроинтеграија на Македонија.