22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay
БИЗНИСИЗБОР

РКЕ ќе стокми нова цена на горивата – Каква одлука ќе биде донесена?

На лондонската берза нафтата се движи по цена од 75 долари за барел од типот брент покажаа последните податоци.

Регулаторната Комисија денес се очекува да ги потврди новите цени на горивата.

Ова се актуелните цени на бензините и нафтата:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 80.5 ден/литар ; ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 69 ден/литар; ЕУРОСУПЕР БС – 98 82.5 ден/литар