Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикВо тренд...

Летото со себе носи љубов: Овие хороскопски знаци ги очекува експлозија од емоции

Многу астролози тврдат дека кога е љубовта во прашање, на одредени хороскопски знаци им претстои незаборавно лето и дека речиси е сигурно дека ќе се заљубат како никогаш досега во животот.

Кога зборуваме за лето, сигурни сме дека меѓу првите асоцијации се љубовните и романтичните авантури, што на некој начин се подразбира.

Топли вечери покрај море, вино и добра музика, романтична прошетка покрај море, излегување, дружење и фактот дека луѓето се порелаксирани исто така може да значат дека се склони кон заљубување.

Сепак, астролозите тврдат дека ова лето ќе биде особено успешно за одредени хороскопски знаци кога се во прашање љубовта и емоциите, па затоа подгответе се доколку сте на листата за „пеперутки во стомакот“.

Секако, она што секогаш мораме да го нагласиме е дека љубовта е непредвидлива и не можеме секогаш да бираме во кого ќе се заљубиме. Овие неколку хороскопски знаци ќе се истакнат со љубовна страст оваа сезона. Ако сте еден од нив, препуштете се на љубовта и уживајте во занесот што ви го носи ова лето.

Овен
Овните се страствени и полни со енергија, а тоа се одразува и на нивната љубовна страна. Ова лето ќе биде вистинско време за авантуристички пристап кон љубовта, а Овенот ќе биде подготвен за сите предизвици што ги носи љубовта.

Близнаци
Близнаците се познати по својата разиграност и желба за забава, а тоа ќе бидат клучни фактори во нивниот љубовен живот ова лето. Очекувајте многу флертување.

Лав
Лавовите се страствени љубовници и секогаш се подготвени да ги покажат своите чувства. Ова лето ќе биде идеално време за нивната љубовна експлозија, пишува Story.hr.

Вага
Вагите се познати по нивниот романтичен пристап кон животот и љубовта, а ова лето ќе биде идеално не само за потрага, туку и за пронаоѓање на вистинската љубов. Се чини дека вашиот совршен партнер е на повидок.

Шкорпија
Скорпиите се страствени и интензивни, а ова лето ги очекува со изобилство на страст и длабоки емоции.

Риба
Рибите се чувствителни и сочувствителни, а ова лето ќе биде идеално време да ја пронајдете вистинската љубов. Очекувајте многу романса и интимни моменти.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе