Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Следува невреме, а синоптичарите објавија детална прогноза за следните 4 дена

Денес од пладневните часови особено во западниот дел и на југот ќе има појава на пороен дожд, со грмежи и засилен ветер. понекаде и услови за појава на град.

Прогноза за 25.05.2023
Минимална температура: 8°C до 14°C
Максимална температура: 21°C до 29°C

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со услови за изолирана појава на град.

Прогноза за 26.05.2023
Минимална температура: 8°C до 15°C
Максимална температура: 21°C до 27°C

Претпладне сончево со умерена облачност и со краткотраен дожд понекаде. Попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со услови за изолирана појава на град.

Прогноза за 27.05.2023
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 19°C до 26°C

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со услови за појава на град.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе