22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Полицијата му влезе дома: Претрес во Скопје, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

Денеска (18.05.2023), полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.П.(35) од Скопје. При претрес во негови простории на две локации во Скопје, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени муниција, автоматски пиштол „Шкорпион“, пиштол непозната марка и калибар и две ловечки пушки.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.