Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Гостиварец прегазил пешак и побегнал, подоцна бил пронајден и приведен

65-годишен гостиварец е тешко повреден кога во него удрил автомобил синоќа на крстосницата од улиците Браќа Ѓиновски и Мајор Чеде Филиповски во Гостивар.

Според информациите, 26-годишен гостиварец со „фолксваген голф“, со гостиварски регистарски ознаки, го удрил пешакот С. Т. и побегнал од местото.

Во несреќата пешакот добил тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Возачот Н. А. набргу бил пронајден и приведен. На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе