19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

18-годишник со мотор излета од пат

Вчера, во СВР Битола било пријавено дека на улицата Караорман во Битола, Б. Ќ. (18) од Битола, управувајќи мотоцикл „хонда“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во несреќата Б. Ќ. добил тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото извршила екипа на СВР Битола.