Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото МВР на Србија
Македонија

Обид за убиство во Нови Сад: Маж прободен со нож во стомак во напуштена куќа, повредениот итно пренесен во болница

Обид за убиство во Нови Сад. Синоќа, 53-годишен маж се обидел да убие 43-годишно лице.

Како што пренесуваат српските медиуми, М.Д.(53) се обидел да го убие Ј.У. (43).

Околу 23 часот и 30 минути во напуштена куќа на улицата „Тоне Хаџиќа“, М.Д., му нанел два убоди со нож во стомакот на несреќниот маж.

Ј.У. бил пренесен во болница, а осомничениот М.Д., брзо бил легитимиран и приведен во полициска станица.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе