Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

На патот Маврови Анови – Гостивар излетало возило од коловоз, две сопатнички повредени

Вчера во 14 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавено е дека на регионалниот пат Маврови Анови – Гостивар, во близина на Мавровската крстосница, патничко моторно возило „фолксфаген поло“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј.(64) од гостиварско Беловиште, излетало од коловоз.

Во несреќата, сопатничката Б.Ј.(65) од истото село се здобила со тешки телесни повреди, а сопатничката Е.Н.(66) од гостиварско Здуње со телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Можеби ќе ве интересира…

Шеќеринска: Оптимист сум за нашиот влез во ЕУ

Во моментов Европската Унија е заинтересирана да го штити европскиот континент и го гледа забрзаното проширување како безбедносен влог, истакна поранешната министерка за одбрана Радмила Шеќеринска за време на панел-… Прочитај повеќе

Коциќ: Пратениците да се вразумат, или ќе одиме напред или ќе останеме без перспектива

Периодов јасно се гледа дека постои поделбата на проевропски и анти-ЕУ блок, рече пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ во гостувањето во Телма телевизија. Тој обвини дека во однос на процесот… Прочитај повеќе

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

Бизнис светот е синергија на упорност, визија, партнерство, но и квалитетни услуги и производи. Токму тоа е премисата на претстојниот Саем за транспорт 2023, на којшто ќе се претстават повеќе… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе