Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

34-годишен тетовец и неговата сопруга го претепале соседот

Вчера во 15 часот и 55 минути во СВР Тетово бил повикан 34-годишниот тетовец К.М. кој претходно бил пријавен од 34-годишниот тетовец З.Х., инаку негов сосед, дека околу 15 часот на улица „Питу Гули“ во Тетово физички го нападнал.

Според пријавеното, во нападот во кој учествувала и неговата сопруга, К.М. употребил и остар предмет и го повредил.

Тој, како што соопшти полицијата е задржан во Полициската станица Тетово, а пронајден и одземен му е и остриот предмет за вештачење.

Според МВР, се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска на конференција на ММФ и ХНБ: Структурни реформи и пристап до меѓународно финансирање за поддршка на растот на регионот

Според последниот извештај на Светскиот економски форум, ризикот од фрагментација на глобалната економија (деглобализација) е еден од трите најголеми глобални ризици, заедно со кризата на трошоците на животот и климатските… Повеќе

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

Бизнис светот е синергија на упорност, визија, партнерство, но и квалитетни услуги и производи. Токму тоа е премисата на претстојниот Саем за транспорт 2023, на којшто ќе се претстават повеќе… Повеќе