13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Нашиот Пали Колефски ќе ја води Општина Пустец

Фејсбук статус на вицепремиерот Бојан Маричиќ:

Нашиот Пали Колефски ќе ја води Општина Пустец. Македонец, социјалдемократ, другар, борец за соработка меѓу албанскиот и македонскиот народ.

Честитки за Еди Рама и за Социјалистичката партија на Албанија за победата во Пустец и за победата низ мнозинството од општините низ Албанија. Честитки и на Македонската Алијанса за европски интеграции и претседателот Васил Стерјовски кои ја подржаа кандидатурата на Колефски и придонесоа кон неговата победа.