22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Момче од Гостиварско ја нападнало баба си

21-годишно момче од Гостиварско ја нападнало баба си, соопшти полицијата.

Вчера, во 11 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, го лишиле од слобода 21-годишниот Р. С. од гостиварско село, кој непосредно пред тоа бил пријавен од својата 77-годишна баба дека физички ја нападнал.

По нападот, тој бил задржан во Полициската станица Гостивар.

Случајот се расчистува и документира, а на Р. С. ќе му биде изготвен соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Спонзорирано: