Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автомобил излета од пат во Штипско, тројца повредени

Три лица се повредени кога автомобил излетал од регионалниот пат Штип – Кадрифаково. Потешко е повредена 61-годишна сопатничка.

Според информациите, возилото што излетало од патот е „нисан“, со штипски регистарски ознаки, а го управувал И. А. (67) од Штип. Во несреќата тешки телесни повреди добила сопатничката В. А. (61) од Штип, а телесни повреди добиле уште двајца сопатници – М. Б. (47) и Н. Б. (39), двајцата од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од екипа на СВР Штип.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе