19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Голема полициска акција во Скопје, запленета голема количина дрога, разбиена криминална група….

Вечерва голема полициска акција е во тек во Скопје, на улица Скупи. Според нашите извори уапсени се повеќе членови на организирана криминална група, а запленета е голема количина марихуана, дознава Centar.mk.

Од МВР само информираат дека во тек е полициска акција, а детали најавуваат по завршувањето утре.