Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Уште тројца искасани од кучиња скитници

На 19.04.2023 во 13.20 часот во Полициската станица Центар, З.Б.(26) од Скопје пријавил дека на Плоштад „Македонија“ бил каснат од куче скитник.

На 19.04.2023 во 10.20 часот во Полициската станица Гази Баба, А.С.(18) од Скопје пријавил дека на бул.„Александар Македонски“ бил каснат од куче скитник.

На 19.04.2023 во 15.00 часот во Полициската станица Гази Баба, С.С.(51) од Скопје пријавил дека бул.„Александар Македонски“ бил каснат од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира…

Шеќеринска: Оптимист сум за нашиот влез во ЕУ

Во моментов Европската Унија е заинтересирана да го штити европскиот континент и го гледа забрзаното проширување како безбедносен влог, истакна поранешната министерка за одбрана Радмила Шеќеринска за време на панел-… Прочитај повеќе

Коциќ: Пратениците да се вразумат, или ќе одиме напред или ќе останеме без перспектива

Периодов јасно се гледа дека постои поделбата на проевропски и анти-ЕУ блок, рече пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ во гостувањето во Телма телевизија. Тој обвини дека во однос на процесот… Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска на конференција на ММФ и ХНБ: Структурни реформи и пристап до меѓународно финансирање за поддршка на растот на регионот

Според последниот извештај на Светскиот економски форум, ризикот од фрагментација на глобалната економија (деглобализација) е еден од трите најголеми глобални ризици, заедно со кризата на трошоците на животот и климатските… Повеќе

Добра вест: Ново поевтинување на горивата во Македонија, ова се новите цени

Поевтинуваат бензините. И тоа за 0,5 денари поевтинува Еуросупер 95. Истиот од ноќеска еќ изнесува 80 денари од литар. За еден денар се намалува и цената на Еуросупер 98 и… Повеќе