26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Уште тројца искасани од кучиња скитници

На 19.04.2023 во 13.20 часот во Полициската станица Центар, З.Б.(26) од Скопје пријавил дека на Плоштад „Македонија“ бил каснат од куче скитник.

На 19.04.2023 во 10.20 часот во Полициската станица Гази Баба, А.С.(18) од Скопје пријавил дека на бул.„Александар Македонски“ бил каснат од куче скитник.

На 19.04.2023 во 15.00 часот во Полициската станица Гази Баба, С.С.(51) од Скопје пријавил дека бул.„Александар Македонски“ бил каснат од куче скитник.

Спонзорирано: