Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Апсење вечерва во Скопје: Приведен крадец, украденото ќе биде вратено на сопственичката

Денеска (19.04.2023) полициски службеници од ЕВР Карпош и ЕВР Центар и Бит Пазар го лишија од слобода Џ.Л. (34) од Скопје поради основано сомнение дека извршил кривично дело тешка кражба од возило “тојота” на подрачје на Карпош. Џ.Л. е приведен во полициска станица, а украденото е пронајдено и ќе биде вратено на сопственичката.

Можеби ќе ве интересира…

Шеќеринска: Оптимист сум за нашиот влез во ЕУ

Во моментов Европската Унија е заинтересирана да го штити европскиот континент и го гледа забрзаното проширување како безбедносен влог, истакна поранешната министерка за одбрана Радмила Шеќеринска за време на панел-… Прочитај повеќе

Коциќ: Пратениците да се вразумат, или ќе одиме напред или ќе останеме без перспектива

Периодов јасно се гледа дека постои поделбата на проевропски и анти-ЕУ блок, рече пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ во гостувањето во Телма телевизија. Тој обвини дека во однос на процесот… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе