Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикВо тренд...

Дневен хороскоп за 20.04.2023

Овен (21 март – 19 април):
Денес, вашата амбиција и решителност ќе бидат на највисоко ниво. Ќе бидете многу мотивирани да се справите со сите предизвици што ќе ви се појават. Само внимавајте да не се изгорите во тој процес.

Бик (20 април – 20 мај):
Можеби ќе се чувствувате малку заглавени или стагнантни денес. Направете чекор назад и проценете ја ситуацијата пред да донесете некои поголеми одлуки. Верувајте ѝ на вашата интуиција и не плашете се да побарате помош доколку ви е потребна.

Близнаци (21 мај – 20 јуни):
Комуникацијата ќе биде клучна за вас денес, Близнаци. Ќе можете да се изразувате јасно и ефективно, што ќе ви помогне да се движите во сите незгодни ситуации што ќе се појават. Користете ги вашите зборови мудро.

Рак (21 јуни – 22 јули):
Вашата емоционална интелигенција ќе биде вашата суперсила денес, Рак. Ќе можете да сочувствувате со другите и да се поврзете со нив на длабоко ниво. Само погрижете се да се грижите и за себе.

Лав (23 јули – 22 август):
Можеби ќе почувствувате малку конфликт помеѓу вашата желба за внимание и вашата потреба за приватност денес. Запомнете дека е во ред да поставите граници и да одвоите малку време за себе. Не мора секогаш да бидете во центарот на вниманието.

Девица (23 август – 22 септември):
Денес добро ќе ви послужат вниманието на деталите и практичноста. Ќе можете да направите многу и да напредувате кон вашите цели. Само погрижете се да направите паузи и да си дадете малку застој.

Вага (23 септември – 22 октомври):
Вашиот фокус ќе биде на рамнотежа и хармонија денес, Вага. Можеби ќе се најдете како посредувате во конфликти или се обидувате да најдете заеднички јазик во тешка ситуација. Останете верни на вашите вредности и не плашете се да зборувате.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември):
Вашиот интензитет и страст ќе бидат целосно прикажани денес, Скорпиу. Искористете ја оваа енергија за да се справите со сите предизвици што ќе ви се појават и да напредувате кон вашите цели. Само внимавајте на вашите зборови и постапки.

Стрелец (22 ноември – 21 декември):
Вашиот авантуристички дух ќе биде во полн ек денес, Стрелец. Можеби ќе почувствувате потреба да истражувате нови места или да пробате нови работи. Следете ја вашата љубопитност и прегрнете го непознатото.

Јарец (22 декември – 19 јануари):
Вашата практичност и дисциплина ќе бидат ваши силни страни денес, Јарче. Ќе можете да останете фокусирани на вашите цели и да напредувате кон нив. Само не заборавајте да направите паузи и да се грижите за себе.

Водолија (20 јануари – 18 февруари):
Вашиот независен дух и иновативните идеи ќе блеснат денес, Водолија. Можеби ќе најдете креативни решенија за проблемите или размислувате надвор од рамката. Верувајте им на вашите инстинкти и следете ја вашата интуиција.

Риби (19 февруари – 20 март):
Вашата интуиција и емпатијата ќе бидат зголемени денес, Риби. Ќе можете да се поврзете со другите на длабоко ниво и да понудите вредни сознанија. Само погрижете се да се грижите и за вашите сопствени потреби.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе