Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Апсење на Ќафасан, едно лице со лисици на рацете однесено во станица

На 18.04.2023 година во 11.10 часот на Граничниот премин Ќафасан, полициски службеници го лишиле од слобода З.Д.(53) од Р.Албанија поради тоа што на стоп листа евидирал со мерка “апси“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело.

Тој бил задржан во Полициската станица Кичево за понатамошна постапка.