Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото: Pixabay
Македонија

Тешка сообраќајка меѓу голф и сеат, има повредени

На 18.04.2023 во 14.40 часот било пријавено дека на локалниот пат во с.Добарце-тетовско се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.А.(65) од с.Добарце, и патничко моторно возило “сеат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М.(22) од истото село.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Ф.А., а С.М. се здобила со телесни повреди констатирани во Клиничката болница Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Дали треба да се стави крај на манипулациите со брзите кеш кредити!? – Граѓаните бараат строга регулација

До брз кредит може да се дојде многу лесно со обично покажување на лична карта или со аплицирање онлајн, па така десетици граѓани од Македонија завршија со злоупотребени податоци, при… Повеќе

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

Бизнис светот е синергија на упорност, визија, партнерство, но и квалитетни услуги и производи. Токму тоа е премисата на претстојниот Саем за транспорт 2023, на којшто ќе се претстават повеќе… Повеќе