Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пожар во угостителски објект во Битола

На 24.03.2023 околу 09,30 часот во Полициска станица Битола е пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на ул. Ј.Јосифовски во Битола.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица Битола.