Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМакедонија

Се запали “ренџер” во близина на бензинска пумпа во Скопје

На 19.03.2023 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ацо Шопов“ настанал пожар во патничко возило „ренџер“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на човек од Скопје.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од вработените на бензинската пумпа. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.