15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Крадци без “среќа”: Пребарувале по касите, но не украле ништо – детали за грабежот во продавница во Скопје

На 19.03.2023 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Македонско-косовска бригада“ во Скопје, две лица со закана кон вработените, пребарувале по касите, но, според вработените, не одзеле ништо.

Се преземаат мерки за расчистување.