Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведено лице во Охрид барано по централна потерница, поради бегство од затвор

На 13.03.2023 во 22.25 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Е.С.(35) од Штип.

Тој бил баран по распишана централна потерница врз основа на наредба од Казнено-поправната установа Затвор Струмица, поради бегство од затворот.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.