Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонија

ДРАМАТИЧНО НА ЛЕТОТ ДОРТМУНД-ОХРИД, МУ СЕ СЛОШИЛО НА ПАТНИК: Пилотот итно слета во Венеција, лицето е во болница

Летот на Wizz Air W67778 полета од Дортмунд денеска наутро кон Охрид. Но, набрзо имало драматични сцени над облаците, пишува германски Wa.de.

Авионот мораше да биде пренасочен на пат кон Венеција поради итна медицинска помош на патник во авионот. Ова го соопшти портпаролот на аеродромот „Марко Поло“ во Венеција на прашање на 24RHEIN.

„Можеме да потврдиме дека на еден патник му се слошило за време на летот. Авионот морал итно да слета на аеродромот во Венеција за да му овозможи на патникот веднаш да добие медицинска помош.