11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно со услови за слаб краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

И во следните денови под влијание на циклонска активност од запад ќе се задржи променливо време и ќе има повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Температурите ќе бидат без поголеми промени.

Спонзорирано: