22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay / илустрација
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Млад скопјанец тешко повреден донесен во градска

На 16.02.2023 во 09.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.К.(19) од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на градежни работи во објект на подрачјето на Центар. Полициски службеници од СВР Скопје извршиле увид на местото на настанот.

Спонзорирано: