5.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведени крадци од Кочани, расчистени 14 кривични дела

Полицијата ги приведе А.М. (29) од Кочани и С.Р. (20) од Кочани, а извршен е и службен разговор со малолетник, поради основано сомнение дека тројцата извршиле 12 тешки кражби и две кражби на подрачјето на Кочани.

Тие во службен разговор ги признале делата извршени во обложувалница, аптека, фирми, куќи, возила… Дел од одземеното е пронајдено и ќе биде вратено на сопствениците, а против сторителите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Спонзорирано: