Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

На 15.02.2023 во 13.40 часот во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Ф.Ј.(21) и 17-годишник, двајцата од Прилеп, затоа што кај малолетникот била пронајдена и одземена марихуана.

Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во домот на Ф.Ј., при што биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.
Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.