22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец.