Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонијаВо тренд...

Во прекин е сообраќајот на патот Скопје – Танушевци, АМСМ со известување

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Снег провејува на Стража и Маврово.

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Во прекин е сообраќајот на патот Скопје – Танушевци поточно од с.Бродец кон с.Танушевци поради големи наноси од снег и ветер.

ФРЕКВЕНЦИЈА : Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.