11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈА

Камен ладни утра и под -10 степени – Метеоцентар со детална прогноза

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време. Минималните температури на места ќе се спуштаат и под -10 степени, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Прогноза за 09.02.2023
Минимална температура: -14°C до -4°C
Максимална температура: 0°C до 8°C

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Прогноза за 10.02.2023
Минимална температура: -12°C до -3°C
Максимална температура: 2°C до 9°C

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 11.02.2023
Минимална температура: -11°C до -3°C
Максимална температура: 3°C до 10°C

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.