22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Во градска со повреди донесени двајца малолетници

На 25.01.2023 во 18.30 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди биле донесени двајца 15-годишни малолетници од с.Арачиново, скопско.

Според пријавеното, околу 18.15 часот на автобуска постојка на ул.„Босна и Херцеговина“ тие биле физички нападнати од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.