Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Утре без вода делови на Бутел

Поради технички интервенции на водоводната инсталациска мрежа утре без водоснабдување од 09,00ч. ќе бидат корисниците од општина Бутел и тоа:

Поради водоводен приклучок ф-300 мм на ул. 2 Визбегово (Њу Стар), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Визбегово (о. Бутел). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со работните активности.