Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

(Видео) Почна седницата на Советот за безбедност кај претседателот Пендаровски

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 18-та седница на Советот за безбедност. На дневен ред на седницата е безбедносната состојба во Република Северна Македонија и евро-атлантскиот регион.