Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Снег вее на овие патни правци – АМСМ со известување

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на Попова Шапка и Маврово, но во моментов не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, велат од АМСМ.

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата, се вели во соопштението