Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнис

Ќе поскапат ли горивата: РКЕ носи одлука

Деновиве продолжи растот на цените на нафтата на светската берза, па така сега нафтата од типот брент се продава за 88 долари за барел, додека вти се продава за 82 долари.

Денеска РКЕ треба да одлучи по новите цени, а одлуката ќе падне напладне.

Ова се моменталните цени:ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,50 (денари/литар); ЕУРОСУПЕР БС – 98 85,00 (денари/литар); ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 83,50 (денари/литар).