Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево со мала до умерена облачност. Наутро по котлините е можна појава на слаба магла. Кон крајот на денот и во ноќните часови почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Во ноќните часови ќе има повремен дожд.