Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Тешка сообраќајка пред Парламентот во Скопје: Повредени тројца пешаци, и две лица во автомобил марка BMW

Во несреќата случена во центарот на Скопје на крстосница од улиците „11 Октомври“ и „Даме Груев“ учествувале автомобил „Пежо“ и автомобил „БМВ“.

На повреди се пожалиле тројца пешаци, возачот и сопатникот на „БМВ“, соопшти полицијата.