Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Пожар во Тафталиџе – нема повредени

На 20.01.2023 во 21.12 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Хелсинки“ настанал пожар во барака при што биле опожарени две помошни простории сопственост на Д.Б.(36) и Д.Ч.(80), двете од Скопје.

Повредени лица нема. Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.