Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ограбено тобако во центарот на Скопје – прво ја нападнале вработената, а потоа со парите од прометот побегнале

На 20.01.2023 во 18.43 часот било пријавено дека на подрачјето на Центар во тобако две лица физички ја нападнале вработената и и одзеле пари.

Се работи на расчистување на случајот.