Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени три лица за нападот врз Х.П., следува кривична пријава

Полициски службеници од СВР Охрид денеска (20.01.2023) по преземени мерки и активности во координација со ОЈО Охрид за расчистување на случајот со физички напад врз Х.П. (21) од Охрид, пријавен на 19.01.2023 околу 22.30 часот, ги приведоа С.К., С.К. и И.С., сите од Охрид.

По целосно документирање на случајот до надлежното обвинителство во Охрид ќе биде поднесена кривична пријава.