Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

(ФОТО) Натепаниот секретар на „Цар Борис Трети“ се најде во светски медиуми во 2018 година, кога вееше знамиња на митингот на ВМРО ДПМНЕ

Секретарот на бугарскиот клуб Цар Борис Трети, 21-годишниот охриѓанец Христијан Пендиков, кој синоќа бил натепан пред ресторан во Охрид од страна на три лица, поради што бугарското МНР кажа дека ќе поднесе протестна нота до нашата амбасада во Софија, пред пет години, уште како малолетник се најде во повеќе светски медиуми, пишува Фокус.

Имено, негова фотографија, на која вее знаме во едната рака, а со другата распрскува спреј во црвена боја, за време на митинг на ВМРО ДПМНЕ, одржан на втори јуни во 2018 година, се најде во повеќе светски медиуми, помеѓу кои и Вашингтон пост, АП њуз и други.

Фотографијата може да ја погледнете на сајтот на Фокус или со клик тука.