Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Возило со скопски таблици излета на патот Попова Шапка – Тетово, малолетно дете тешко повредено

На 18.01.2023 во 00.10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Попова Шапка- Тетово во близина на селото Лисец, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(20) од с.Копаница-скопско, излетало од коловозот.

Во несреќата, малолетен сопатник во возилото се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.