Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Апсење во Тетово: Млада девојка веднаш однесена во затвор

Вчера (17 јануари) околу 10 часот и 30 минути, во тетовско Теарце, полициски службеници на СВР Тетово, со судска наредба ја привеле 25-годишната Е.М. од ова село за издржување затворска казна.

Е.М. била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ во Скопје.