Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Прегазен пешак во Штип – Со тешки повреди пренесен во болница

На 17.01.2023 во 15.00 часот пријавено е дека во Штип на ул.“Гоце Делчев“ патничко моторно возило “форд фиеста“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(35) од с.Стар Караорман-штипско, удрило во С.С.(48) од Штип.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.С., констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.